Mag ik mij even aan u voorstellen.
Mijn naam is Lies Siepel, ik ben in 1957 geboren in Den haag en kwam in 1987 in Dronten wonen.
Voordat ik mijn creativiteit kon uitte in mijn tekeningen was ik in 2012 al druk met het maken van mooie taarten en het geven van workshops van taarten en cupcakes.
Veel van deze taarten zijn te bewonderen op www.feesttaarten.com en Instagram: feesttaarten.
Hoe ben ik uiteindelijk met tekenen in aanraking gekomen?
Mijn vader had een broer die erg mooi kon tekenen en dat is altijd in mijn gedachten gebleven. Wat als ik dat nu ook in mijn gene heb….? Dat was dus voor mij nog iets om te ontdekken. Ik was geen kind dat van jongs af aan al met kleurtjes bezig was. Maar het is altijd wel een van mijn wensen geweest.
Rond 2015 ben ik naar het CKV gegaan om te ontdekken waar mijn creatieve inslag nog meer te vinden was. Na wat bezig te zijn geweest met acrylverf kwam ik er al snel achter dat dit het nog niet was. Ik had wel ontdekt dat ik heel graag realistisch wilde tekenen, en dan het liefst heel fijntjes, net zoals mijn taarten.
In de zomer van 2016 kwam ik op een braderie Diana Diepmaat tegen. Diana stond daar met een kraam met enkele voorbeelden van haar hand. Ik wist gelijk, dit wil ik ook. Later ben ik bij Diana lessen gaan volgen. Diana heeft haar atelier in Dronten aan de Cambellhof.
Tijdens mijn lessen bij Diana tekende ik met soft-pastelkrijtjes op Canson Mi-teintes papier. Dat is dik papier met een hoog katoenpercentage en een honinggraatstructuur.
Tijdens de corona-periode lagen ook de lessen van Diana stil. Ik ging toen op zoek naar een online cursus en zo kwam ik op de site van Anne-Baukje. Atelier Realisme in Portret. https://www.realisme-inportret.nl Anne-Baukje tekent met pastelpotloden en met PanPastel op Pastelmat. Nog steeds ben ik een trouwe leerling van haar.
Pastelmat bestaat uit kleine vezeltjes, welke zorgvuldig zijn vastgemaakt aan het karton. De achterzijde is gewoon glad karton. Doordat je op Pastelmat ontzettend veel lagen over elkaar kan aanbrengen met je potlood of krijtje, creëer je de mooiste creaties. Hier heb ik dus mijn plek gevonden. Met deze techniek hoop ik nog heel veel werkstukken te maken.
PanPastel is eigenlijk gewoon pastelkrijt in een andere vorm. Je hebt namelijk ook nog ‘normale’ zachte pastelkrijtjes en pastelpotloden. De krijtjes zijn geperst in een rechthoekig of cilinderachtige vorm. Pastelpotloden zijn pastelkrijtjes in de vorm van een gewoon potlood. Bij PanPastel is de krijt geperst in een rond plastic doosje. De bedoeling is dan dat je door middel van speciale sponsjes het krijt overbrengt op het papier.
Als u het leuk vindt om een portret van uw huisdier door mij te laten maken kunt u contact opnemen met mij op het volgende email-adres; liessiepel@gmail.com of telefonische of WhatsApp op telefoonnummer 06.3910.4808 ook kunt u mij blijven volgen op Instagram. U vind mij op lies.draw.pastel.art
Lies Siepel
Contact
liessiepel@gmail.com